Бізнес заплатить штрафи за людей без масок – що передбачає закон?

ВРУ прийнято Закон “Про внесення змін до Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” щодо запобігання поширенню оронавірусної хвороби (COVID-19)”.

Штраф 200 – 300 НМДГ встановлюється для ЮО, ФОП за:

  • допуск особи у період дії карантину в громадські будинки/споруди, де здійснюється обслуговування населення, громадський транспорт без попередження (донесеного в будь-якій формі та в будь-який спосіб) про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту органів дихання (зокрема респіратор або захисну маску, що закриває ніс та рот, у тому числі виготовлений самостійно),
    та/або
  • відсутність реагування на перебування в таких місцях осіб без вдягнутих засобів індивідуального захисту. Належне реагування – це усне зауваження про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту, припинення обслуговування, виклик представника Нацполіції з повідомленням про адмінправопорушення).

Складати постанови про накладення штрафів можуть уповноважені посадові особи територіальних органів центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.