COVID-19: бізнесу слід зменшити контакти з готівкою

Національний банк України розробив низку заходів для зниження ризиків поширення інфекції COVID-19 під час операцій із готівкою.

Зокрема, НБУ прийматиме від банків готівку національної валюти, що перебувала в обігу, й видаватиме замість неї банкам готівку зі своїх сховищ – із запасів, сформованих до поширення коронавірусної інфекції на території України.

Отриману з обігу готівку НБУ спочатку зберігатиме окремо впродовж щонайменше 14 днів (що значно перевищує період виживання коронавірусу на поверхнях, який складає від кількох годин до кількох діб); лише після цього здійснюватиметься автоматизоване оброблення банкнот за допомогою спеціалізованих високошвидкісних машин. Повідомляється, що пачки банкнот у термоусадковій печі піддаються температурному шоку (160 градусів за Цельсієм), що теж сприятиме боротьбі з вірусом.

Бізнесу та громадянам слід зменшити контакти з готівкою, зазначає НБУ та рекомендує максимально перейти на безготівкові розрахунки:

– зменшити контакти з готівкою (національною та іноземною),

– мінімізувати отримання кошів у банкоматах,

– користуватися дистанційними каналами банківського обслуговування,

– здійснювати безготівкові розрахунки, краще безконтактні (90% платіжних терміналів в Україні підтримують таку можливість);

– після контакту з банкнотами та монетами слід ретельно вимити руки і не торкатися обличчя. Також варто періодично дезінфікувати платіжні картки, смартфони, платіжні термінали, інші мобільні пристрої, які використовуються для безготівкової оплати.