Бізнесу ускладнять звітування щодо викидів парникових газів

Кабміном 23 вересня прийнято нормативно-правові акти, що мають забезпечити прозорий та коректний облік викидів парникових газів промисловими підприємствами в Україні.

Так., з 2021 року великі і середні промислові підприємства (визначені урядом) будуть зобов’язані готувати плани з моніторингу викидів парникових газів і затверджувати їх в Міндовкіллі.

Щорічно підприємства будуть готувати звіти про викиди парникових газів, які будуть перевірятися незалежними експертами та подаватися на затвердження в Міндовкілля.

Запроваджена система є першим кроком до запуску системи торгівлі викидами парникових газів – економічного інструменту стимулювання скорочення викидів. Із налагодженням процесу держава отримає чітке розуміння реального об’єму викидів, а отже, зможе ефективно планувати відповідну політику, виконувати взяті на себе зобов’язання та стимулювати бізнес впроваджувати нові технології.

З 2019 року в Україні діє податок на викиди парникових газів – 10 грн за тонну викидів. Проте підприємства розраховують обсяги викидів за різними методиками, а подані звіти не проходять перевірку. Тобто дані, які держава збирає, не репрезентативні, а бюджет, можливо, недоотримує податки.

Нагадаємо, що в 2016 році Україна приєдналася до Паризької угоди зі зміни клімату, метою якої є утримання підвищення глобальної температури до 2 С потепління від доіндустріального рівня. Наразі середня температура на планеті вже підвищилася на 1,2 С.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підприємства будуть зобов’язані отримувати дозволи щодо промислового забруднення