Борги із ЄСВ стягуватимуть держвиконавці

ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника, несплата внеску призводить фінансових санкцій та суттєво може вплинути на отримання пенсії. Контролюючий орган має право на подальші дії із примусового стягнення заборгованості, якщо платник єдиного внеску не сплатив суму недоїмки, зауважили у ДПС.

Так, якщо платник ЄСВ протягом 10 календарних днів не сплатив суму недоїмки та штрафів з нарахованою пенею та не оскаржив вимогу в адміністративному чи судовому порядку, то таку вимогу вважають узгодженою. Упродовж 10 робочих днів з дня узгодження вимоги (набрання нею чинності) її надсилають до органу Державної виконавчої служби.

Державна виконавча служба (держвиконавець) не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.

В ній зазначають про обов’язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджають боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей, накладають арешт на майно та кошти платника, а також звертаються до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України до виконання зобов’язань з повного погашення заборгованості.

За інформацією ГУ ДПС у Полтавській області