Боржник VS Стягувач… відбувся у Львові

21 травня 2021 року у м. Львів відбулась чергова конференція з питань виконавчого провадження під назвою «Боржник VS Стягувач», яку вже третій рік поспіль організовує FEMIDA.UA.

«Боржник VS Стягувач» – профільний захід, що об’єднує фахівців у галузі примусового виконання судових рішень.

Партнерами заходу виступили Всеукраїнське об’єднання «Приватних виконавців «ФАКТ», АО «Лещенко, Дорошенко та Партнери», АО Femida Legal Association (FLA), приватний виконавець виконавчого округу Київської області Іван Крегул.

Під час зустрічі учасники обговорили загальний стан з виконанням судових рішень та пріоритетні завдання розвитку приватного виконання в Україні; поділились власними досвідом з приводу реалізації певних видів активів боржників та розібрали ряд кейсів щодо методів, які використовують боржники, аби перешкодити виконанню судового рішення; обговорили, з якими перешкодами доводиться стикатись виконавцям та адвокатам стягувача під час виконання судового рішення. Окрему увагу було приділено відповідальності посадових осіб за боргами компанії, які виникли під час їх керівництва.

Заступник голови Асоціації приватних виконавців Анатолій Телявський виступив із доповіддю на тему «Пріоритетні завдання розвитку приватного виконання в Україні».

Адвокат FLA Олександр Гайдак у виступі на тему «Адвокат стягувача як помічник виконавця у розшуку та поверненні активів боржника» проаналізував випадки, коли адвокат може бути корисним приватному виконавцю, і наскільки ефективним буває такий тандем.

Начальник управління державної реєстрації Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) Артем Багінський розповів про роль Колегії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації територіальних органів Мін’юсту на етапі невиконання державним реєстратором судового рішення.

Начальник відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) Світлана Кадимова виступила з темою «Особливості проведення державної реєстрації на підставі окремих видів судових рішень щодо речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень щодо фізичних осіб».

Головний спеціаліст відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) Наталя Заяць акцентувала увагу присутніх на особливостях проведення державної реєстрації на підставі окремих видів судових рішень щодо речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Приватний виконавець виконавчого округу м. Києва Дмитро Ляпін поділився власним досвідом щодо того, з якими проблемами йому довелось зіткнутись при зверненні стягнення на повітряне судно.

Приватний виконавець виконавчого округу м. Києва Андрій Авторгов розповів про законодавчі аспекти фраудаторних правочинів, зокрема, що робити коли боржники «переписують своє майно на тещу».

Адвокат, керуючий партнер FLA Надія Вороницька-Гайдак у своїй доповіді «Око бачить, та зуб не йме, або Які активи боржника «невизнані» українських законодавством» розповіла про ділянки на Місяці, криптовалюту та соціальні сторінки боржників, активи які вільно продаються на ОLX, але які не можуть бути реалізовані в рамках виконавчого провадження.

Приватний виконавець виконавчого округу Київської області Іван Крегул не лише розповів про особливості проведення опису та арешту майна боржника за участю стягувача, але й показав відеозапис однієї з виконавчих дій за своєю участю і розповів, до яких дій вдавались представники боржника, аби завадити діяльності приватного виконавця.

Начальник Залізничного відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Анна Стасишин висвітлила особливості стягнення виконавчого збору з боржників та повідомила, в яких випадках вже стягнутий виконавчий збір може бути повернутий боржнику.

Адвокат, партнер АО Bossom Group Катерина Спиридонова виступила на тему «Відповідальність директора за боргами компанії: ключові питання успішної практики».

Приватний виконавець виконавчого округу Миколаївської області Дмитро Куліченко висвітлив тему «Почати банкрутство під час реалізації майна – порятунок для боржника чи його стратегічна помилка?».

Адвокат, керуючий партнер АО «Лещенко, Дорошенко та Партнери» Олександр Лещенко виступав модератором сесії «Очікування VS Реальність», під час якої обговорювалися основні актуальні та проблемні питання виконавчого провадження.

Адвокат АО «Лещенко, Дорошенко та Партнери» Ірина Демкович поділилась досвідом компанії та проаналізувала кейси колег щодо можливості обмеження виїзду за кордон засновника боржника.

Приватний виконавець виконавчого округу м. Києва Назар Павлюк розповів про розподіл коштів як завершальної стадії виконання, а також особливості при банкрутстві боржника.

Підводячи підсумки, учасники заходу констатували той факт, що у сфері виконання судових рішень лише робляться перші кроки для забезпечення ефективного виконання, і до досконалості ще далеко.