Боржники зі штрафів та аліментів не зможуть продати свої автомобілі

Уряд вніс зміни до пункту 15 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів.

Згідно відповідної постанови Кабміну від 22 серпня 2018 року № 621, при проведенні державної реєстрації (перереєстрації) та зняття з обліку транспортного засобу уповноважені особи сервісного центру МВС перевірятимуть наявність даних про його власника в Єдиному реєстрі боржників і вноситимуть відповідну позначку на заяві власника.

У разі наявності таких відомостей в реєстрі перереєстрація та зняття з обліку транспортного засобу не здійснюється.

Тобто, боржники не зможуть продати свій транспортний засіб.

Зміни внесено з метою приведення нормативно-правових актів Кабіміну у відповідність до Закону № 2475-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання». Це забезпечить реалізацію положень Закону в частині недопущення відчуження майна боржником, внесеним до Єдиного реєстру боржників.

Нагадаємо, основна мета Єдиного реєстру боржників – запобігання відчуженню майна боржником, внесеним до цього реєстру. До реєстру вноситься інформація про осіб, які мають заборгованість зі сплати періодичних платежів більш як 3 місяці, зокрема, аліментів, сплата яких здійснюється в межах виконавчого провадження.