Чутки у Viber та богослужіння на кладовищі: як суди карають порушників карантину

В Україні формується нова судова практика – щодо порушення вимог карантину. У форматі дайджесту пропонуємо ознайомитися з черговими кількома цікавими справами.

Богослужіння на кладовищі

В Острозі Рівненської області судили священика, який проводив богослужіння на кладовищі.

26 квітня настоятель Петро-Павлівського храму Яків Деркач проводив богослужіння на кладовищі, були присутні більше десяти осіб. Про порушення карантину в поліцію повідомив анонім, на священика склали адмінпротокол за порушення заборони на масові богослужіння.

Сам священик підтвердив, що публічно оголошував про проведення обряду на кладовищі, але не закликав парафіян приходити на нього. Рішенням Острозького районного суду він оштрафований на 17 тисяч гривень.

Viber-чутки

Вінницький апеляційний суд закрив провадження у справі про поширення чуток щодо коронавірусу вчителькою із Хмільника.Суд встановив, що складу правопорушення у діях вчительки немає.

За словами жінки, в групах у Viber вона, зокрема, написала, що в місті, ймовірно, з’явився коронавірус. Зробила це, щоб убезпечити учнів гімназії, їхніх батьків та колег.

Суд першої інстанції встановив, що хмільничанка поширила неправдиві чутки, які можуть викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку. Втім, від адміністративної відповідальності її звільнив через малозначність діяння, обмежившись усним зауваженням. Водночас провадження у справі закрив.

З таким рішенням ВАС не погодився. Тому апеляційні скарги задовольнив, а постанову міськрайонного суду скасував – адже жінка поширила таки правдиву інформацію.

Зайві у маршрутці

Водій вінницької маршрутки сплатить 17 000 гривень штрафу за порушення правил карантину. Так вирішив апеляційний суд, залишивши без змін постанову першої інстанції.

В автобусі чоловік перевозив більше 20 пасажирів замість дозволених 10. Про обмеження, каже, не знав, бо вони почали діяти в його перший робочий день. Адвокат водія наголосила на неточностях в протоколі: наприклад, розбіжності у часі, але дії патрульних водій не оскаржував. Просила суд закрити провадження у справі через відсутність в діях її підзахисного складу правопорушення або ж закрити справу, визнавши спір малозначним.

Утім, суд апеляційну скаргу залишив без задоволення, а постанову міського суду – без змін.

Незаконний більярд

Постановою Донецького апеляційного суду від 27 квітня змінено постанову Дзержинського міського суду Донецької області в частині накладення адміністративного стягнення.

Суддею Дзержинського міського суду було прийнято постанову, з якої вбачається, що працівниками поліції у березні поточного року виявлено при опрацюванні плану завдання порушення правил карантину в розважальному закладі, де знаходилось 6 осіб, які грали в більярд. Суд прийшов до висновку, що підприємець допустив порушення правил щодо карантину людей, та винен в скоєнні правопорушення, передбаченого статтею 44-3 КУпАП. Відтак, на власника розважального закладу накладено штраф 34 000 гривень.

Апеляційний суд прийшов до переконання, що суд першої інстанції правильно оцінив обставини справи та дав вірну юридичну оцінку. Проте, постанову суду в частині накладення адміністративного стягнення змінив і наклав на підприємця штраф у розмірі 17 000 гривень, тому що і така сума стягнення буде достатньою мірою гарантувати виправлення особи і попередження вчинення ним нових адміністративних правопорушень.

Читайте також: Діти без нагляду, відкрита перукарня та 6 гвоздик: як суди карають порушників карантину