Чи може роботодавець вимагати довідку ВПО при прийнятті на роботу?

Відповідно до ч. 2-3 ст. 24 КЗпП, при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати:
▪️ паспорт або інший документ, що посвідчує особу,
▪️ трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування,
Громадянин, який вперше приймається на роботу, має право подати вимогу про оформлення трудової книжки.
▪️ у випадках, передбачених законодавством, – документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я, відповідний військово-обліковий документ;
▪️ інші документи (наприклад, податковий номер, фотокартка для формування особової справи тощо).
Водночас ст. 25 КЗпП передбачено, що при укладенні трудового договору забороняється вимагати відомості про: партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування,
документи, подання яких не передбачено законодавством.
Чому ж роботодавець може просити надати довідку ВПО?
Згідно з Постановою Кабміну від 20.03.2022 №331 за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час воєнного стану в Україні роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат у розмірі мінімальної заробітної плати протягом 3 місяців, а для осіб з інвалідністю з числа ВПО – 6 місяців з дня працевлаштування.
Серед документів, які подаються для отримання такої компенсації вимагається також копія довідки ВПО працевлаштованої особи.
Відмова у наданні довідки НЕ може слугувати підставою для відмови у прийнятті на роботу, адже на сьогодні НЕ є документом, який обовʼязково слід надавати при прийнятті на роботу.