Чи обов’язкове проведення звірення сум нарахування та сплати ЄСВ?

Контролюючі органи зобов’язані проводити звірення сум нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за вимогою платників, зазначених у пунктах 1, 4 і 5 частини 1 ст. 4 Закону № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а саме: роботодавців, фізичних осіб – підприємців та осіб, які забезпечують себе роботою самостійно.

Такі норми встановлені частиною 7 ст. 14 Закону № 2464-VI.

При цьому, Інструкція про порядок формування і сплати ЄСВ (затверджена наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449) та порядки формування та подання страхувальниками звітності щодо сум нарахованого ЄСВ не передбачають обов’язкового проведення платниками звірення сум нарахування та сплати ЄСВ.