Чи є базою нарахування ЄСВ вартість дитячих новорічних подарунків, придбаних роботодавцем?

Відповідно п. 1 частини 1 ст. 7 Закону № 2464-VI базою нарахування ЄСВ для роботодавців (підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством), є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Cкладові фонду оплати праці визначено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату України від 13 січня 2004 року №5.

Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується ЄСВ, затверджено постановою Кабміну від 22 грудня 2010 року № 1170.

Відповідно до п. 3.23 розд. ІІІ Інструкції № 5 та п. 8 розд. I Переліку – вартість подарунків до свят і квитків на видовищні заходи для дітей працівників не належать до фонду оплати праці та не є базою для нарахування ЄСВ.