Студентам іноземних вишів для перетину кордону потрібна довідка

Голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина розповіла, чи змінилося щось у правилах перетину кордону для студентів іноземних вишів.

За її словами, як і раніше, студенти, які на момент початку мобілізації вчилися в іноземних ЗВО, можуть виїхати з довідкою, виданою центром комплектування.

Правила перетину державного кордону, затверджені постановою Кабміну ще в березні, не передбачають, що студенти ЗВО мають право перетину кордону. Тож де-юре студенти ані українських, ані закордонних вишів не можуть перетинати державний кордон під час воєнного стану. “Але у березні Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний направив листа Держприкордонслужбі, відповідно до якого військкомати отримали розпорядження надавати відстрочку та дозвіл на перетин кордону тим, хто навчався в іноземних вишах на момент початку мобілізації. Саме на підставі цього листа центри комплектування почали видавати довідки студентам, а вже прикордонники – випускати студентів закордонних ЗВО.
Перший час прикордонники фактично пропускали всіх, хто мають відповідну довідку, видану військоматом. Проте, коли з’явилась велика кількість підроблених документів і прикордонники почали ретельно перевіряти документи, виявилося, що у тому числі, військомати видавали довідки не тільки тим, хто навчався за кордоном станом на 24.02, як розпорядився Залужний, а й тим, хто вступив після початку мобілізації та не повинен був отримувати документ”, – пояснила Юлія Гришина.
У цьому питанні жодних змін не відбулося: Держприкордонслужба просто опублікувала таблицю, де прописані умови перетину кордону для різних категорій чоловіків, які діють вже не один місяць.