Чи зобов’язані приймати на роботу за направленням від центру зайнятості?

Верховний Суд у постанові від 04.02.2021 у справі № 161/15476/19 зауважив, що направлення з центру зайнятості не становить безумовну підставу прийняти особу на роботу. Така дія є прерогативою виключно роботодавця.

Позивач вважав, що відмова відповідача прийняти його на роботу є дискримінацією. Але у даній справі відповідач не зобов’язаний був укласти трудовий договір із позивачем, зазначив ВС.

Вичерпний перелік випадків, якими роботодавець набуває обов’язок укласти трудовий договір з працівником, встановлено КЗпП, і направлення з центру зайнятості у ньому не передбачено.

Окрім того, позивачу відмовили особі у прийнятті на роботу у зв’язку з відсутністю повної вищої технічної освіти, наявність якої була однією з основних вимог при прийняті на вакантну посаду. Тому відповідач не порушував вимог ст. 22 КЗпП.