Чим відрізняється заявник і викривач корупції?

Кожен громадянин України, іноземець чи особа без громадянства може повідомити про факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень чи інших порушень Закону України «Про запобігання корупції». Але не завжди той, хто повідомив про корупцію, є викривачем.

Викривач – це особа, яка надає достовірну інформацію про корупційне правопорушення, якщо ця інформація стала їй відома під час її трудової, професійної, господарської, громадської діяльності.

Відмінності між викривачем та заявником полягають у наступному:

  • джерелом, з якого викривачу стала відома інформація про корупцію, може бути: трудова і професійна діяльність – тобто, коли про корупційні правопорушення дізнаються під час роботи; господарська діяльність; громадська діяльність; наукова діяльність; проходження служби чи навчання; участь у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання;
  • викривач володіє фактичними даними про обставини правопорушення: місце та час вчинення правопорушення, особу, яка вчинила корупцію. Ця інформація може бути перевірена і підтверджує можливе вчинення корупції. Також можна надавати документи, які підтверджують вчинення злочину;
  • викривач повідомляє про корупцію, використовуючи передбачені законом способи.

Отже, якщо особа, що повідомила про корупційне порушення та дотрималася трьох вищевказаних умов, вона вважається викривачем.

Якщо ж хоча б один з пунктів не врахований під час повідомлення про корупцію – особа є заявником.

Про це розповіло ГУ ДПС у Миколаївській області.