“Cплячі” ФОП можуть списати борг з ЄСВ до 31 серпня

У “сплячих” ФОП є можливість списати борг з ЄСВ, який утворився за 2017-2020 роки. Відповідні документи необхідно подати до 31 серпня 2020 року (90 днів від дати набрання чинності Законом № 592).

Підприємці, які обрали загальну систему оподаткування, подають держреєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи заяву про держреєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають до податкового органу за основним місцем обліку заяву про зняття з обліку як платника ЄСВ.

Також обов`язково слід написати до податкової інспекції за основним місцем обліку заяву про списання боргу, подати звітність з ЄСВ та податкові декларації про майновий стан та доходи за 2017 -2020 роки, якщо вони не були подані раніше.

Зразок заяви про списання боргу 

Отримавши відповідні відомості, податковий орган впродовж 15 робочих днів проведе камеральну перевірку, за результатами якої прийме рішення про списання суми боргу або про відмову.

Рішення про відмову від списання суми боргу може бути прийнято, якщо платник податків у 2017-2020 роках отримав дохід або суми боргу були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті.

Про це нагадало ГУ ДПС у Чернівецькій області.