Cтрахування цивільної відповідальності – замість перевірок з пожежної безпеки

Перевірки з пожежної безпеки замінять на страхування відповідальності для бізнесу.

Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перших кроків дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності” вже підписано Президентом.

Мінімальний розмір страховки буде наступним:

  • із середнім ступенем ризику – не менше ніж 3000 мінімальних зарплат, виходячи з розміру мінімальної зарплати, що діє на день укладання договору страхування відповідальності;
  • із незначним ступенем ризику – не менше ніж 2000 мінімальних заробітних плат.

Термін страхової угоди – 2 роки.

Очікується, що Закон сприятиме дерегуляції бізнесу, гарантує відшкодування збитків постраждалим у разі пожежі, зменшенню рівня корупційних ризиків при перевірці стану пожежної безпеки, більш відповідальне ставлення бізнесів до норм пожежної безпеки.

Механізм буде наступним: підприємець замовляє аудит пожежної безпеки у ДСНС або у атестованого аудитора; з результатами аудиту йде у будь-яку страхову та оформлює поліс відповідальності; поліс відповідальності надсилає ДСНС до 15 листопада; отримує звільнення від перевірок щонайменше на строк дії полісу. Максимально для підприємств з незначним ризиком -10 років, із середнім – 6 років; підприємство повинно мати середній або незначний ступінь ризику.

Аудит не зобов’язує виконувати висновки та не тягне відповідальності за виявлені порушення.