Cистема електронних платежів НБУ працюватиме цілодобово

У межах модернізації та подальшого розвитку системи електронних платежів НБУ (СЕП) Національний банк уніс зміни у технологію її роботи. Ці зміни пов’язані із автоматичним проведенням платежів у файловому режимі на кінець банківського дня. Запровадження такого режиму є однією з обов’язкових  передумов для роботи СЕП у цілодобовому режимі.

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 12 червня 2019 року № 76 “Про затвердження Змін до Інструкції про міжбанківський переказ коштів в Україні в національній валюті”, що набрала чинності з 22 червня 2019 року.

Цими змінами у СЕП запроваджується автоматичне проведення платежів у файловому режимі, не підтверджених безпосереднім учасником СЕП – отримувачем коштів на кінець банківського дня, за кореспондентським рахунком цього учасника в цей день.

Така новація в роботі СЕП має запрацювати через два місяці з дня набрання чинності Постановою № 76. Це дасть можливість безпосереднім учасникам забезпечити свою готовність до змін у технології роботи системи.

Національний банк уже рекомендував безпосереднім учасникам СЕП заздалегідь опрацювати запропоновану технологію і бути готовими до її обов’язкового використання.

Також Постановою № 76 з Інструкції про міжбанківський переказ коштів в Україні в національній валюті виключаються норми, пов’язані з відкриттям/закриттям кореспондентських рахунків банків-резидентів у національній валюті, оскільки ці питання надалі регулюватимуться Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, викладеною в новій редакції (крім порядку відкриття/закриття кореспондентського рахунку банку, філії іноземного банку в Національному банку для роботи в СЕП).