
- Уряд дозволив ведення ще декількох видів бізнесу під час карантину
Уряд вніс чергові зміни до постанови про запобігання поширенню COVID-19. Відтепер під час карантину також дозволено: діяльність хімчисток (оскільки задіяна мінімальна кількість обслуговуючого персоналу, а відвідувачі не проводять багато часу в приміщенні); робота будівельників (оскільки робочі здебільшого працюють на відкритому просторі або маленькими групами); заготівля вторинної сировини, що необхідна для забезпечення безперервного виробництва.
- Перед онлайн-реєстрацією ТОВ можна перевірити, як працює сервіс
ДП «НАІС» реалізувало демонстраційну версію онлайн-реєстрації ТОВ – на порталі «Онлайн будинок юстиції». Ті, хто обирають між «паперовою» та «електронною» реєстрацією ТОВ, відтепер можуть перевірити функціональність сервісу шляхом заповнення необхідної інформації у тестовому режимі.
- Відсутність коштів не вважається форс-мажором
Не буде вважатися форс-мажором відсутність коштів, наслідком якої є неможливість виконання кредитних, лізингових, орендних зобов’язань. У такому випадку ТППУ рекомендує, посилаючись на форс-мажорні обставини, звертатися до банків, фіскальної служби тощо.
- Створено Раду з питань економічного розвитку України
Уряд створив Раду з питань економічного розвитку України – для напрацювання пропозицій та конкретних механізмів економічного зростання, забезпечення конкурентноспроможності українських виробників та підприємств. Рада буде розробляти програму рестарту економіки.
- Експортери можуть замовити доставку сертифіката походження товарів
ТППУ закликала експортерів, які звертаються за сертифікатами походження товарів, під час карантину спілкуватися із працівниками ТПП в онлайн-режимі. Для цього розроблено послугу «Електронна заявка», а при необхідності можна замовити доставку готового сертифіката поштою.
- Заява про реєстрацію РРО подається онлайн
Суб’єкти господарювання, включені до системи подання податкових документів в електронному вигляді, можуть подавати реєстраційні заяви за формою № 1-РРО в електронній формі засобами електронного зв’язку. Заява подається через приватну частину Електронного кабінету.
- Кожен п’ятий малий бізнес може закритися через карантин
18% компаній розглядають варіант закриття бізнесу, 77% — повідомляють про втрати до 75% від доходів, лише 4% можуть похвалитися збільшенням прибутку компанії. Про це свідчать результати експрес-опитування, яке провела Європейська Бізнес Асоціація серед представників малого та мікробізнесу.