Дайджест FEMIDA.UA: Правові новини для бізнесу

  1. Уряд дозволив ведення ще декількох видів бізнесу під час карантину

Уряд вніс чергові зміни до постанови про запобігання поширенню COVID-19. Відтепер під час карантину також дозволено: діяльність хімчисток (оскільки задіяна мінімальна кількість обслуговуючого персоналу, а відвідувачі не проводять багато часу в приміщенні); робота будівельників (оскільки робочі здебільшого працюють на відкритому просторі або маленькими групами); заготівля вторинної сировини, що необхідна для забезпечення безперервного виробництва.

  1. Перед онлайн-реєстрацією ТОВ можна перевірити, як працює сервіс

ДП «НАІС» реалізувало демонстраційну версію онлайн-реєстрації ТОВ – на порталі «Онлайн будинок юстиції». Ті, хто обирають між «паперовою» та «електронною» реєстрацією ТОВ, відтепер можуть перевірити функціональність сервісу шляхом заповнення необхідної інформації у тестовому режимі.

  1. Відсутність коштів не вважається форс-мажором

Не буде вважатися форс-мажором відсутність коштів, наслідком якої є неможливість виконання кредитних,  лізингових, орендних зобов’язань. У такому випадку ТППУ рекомендує, посилаючись на форс-мажорні обставини, звертатися до банків, фіскальної служби тощо.

  1. Створено Раду з питань економічного розвитку України

Уряд створив Раду з питань економічного розвитку України – для напрацювання пропозицій та конкретних механізмів економічного зростання, забезпечення конкурентноспроможності українських виробників та підприємств. Рада буде розробляти програму рестарту економіки.

  1. Експортери можуть замовити доставку сертифіката походження товарів

ТППУ закликала експортерів, які звертаються за сертифікатами походження товарів, під час карантину спілкуватися із працівниками ТПП в онлайн-режимі. Для цього розроблено послугу «Електронна заявка», а при необхідності можна замовити доставку готового сертифіката поштою.

  1. Заява про реєстрацію РРО подається онлайн

Суб’єкти господарювання, включені до системи подання податкових документів в електронному вигляді, можуть подавати реєстраційні заяви за формою № 1-РРО в електронній формі засобами електронного зв’язку. Заява подається через приватну частину Електронного кабінету.

  1. Кожен п’ятий малий бізнес може закритися через карантин

18% компаній розглядають варіант закриття бізнесу, 77% — повідомляють про втрати до 75% від доходів, лише 4% можуть похвалитися збільшенням прибутку компанії. Про це свідчать результати експрес-опитування, яке провела Європейська Бізнес Асоціація серед представників малого та мікробізнесу.