Дайджест FEMIDA.UA: Правові новини для бізнесу

  1. Прийнято Закон про єдиний рахунок для сплати податків

Верховною Радою прийнято Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” з пропозиціями Президента України. Єдиний рахунок – це рахунок, який платник податків за власним бажанням зможе відкрити у Державній казначейській службі та використовувати його для сплати податку на прибуток підприємств, ПДФО, ЄСВ, єдиного податку, рентної плати.

  1. Уряд анонсував програми підтримки бізнесу

Підприємці-учасники програми “доступні кредити 5-7-9%” отримають можливість рефінансування позик, іншим за програмою “нові гроші” нададуть можливість кредитів під 5%. Програми мають на меті підтримку найвразливішого сектору економіки – мікро- та малого підприємництва. Головна умова – збереження та створення робочих місць.

  1. Змінено умови орендної платиа для бізнесу під час карантину

Прийняті зміни до Держбюджету-2020 стосуються також умов орендної плати для бізнесу. Встановлено, що з моменту впровадження карантину і до його скасування плата за користування нерухомим майном підлягає зменшенню за вимогою наймача, який веде підприємницьку діляьність з використанням цього майна.

  1. Малий бізнес зможе сплачувати 0% за існуючими кредитами

Уряд вдосконалив програму «Доступні кредити 5-7-9%», щоб підтримати бізнесу у подоланні наслідків пандемії COVID-19. Суть оновлення програми в тому, що мікро- і малий бізнес зможе щодо своїх існуючих кредитів звернутися в банк і держава компенсує відсоткову ставку, тобто підприємство буде платити 0%.

  1. Планується призначати Уповноважених АМКУ із розгляду скарг про порушення у сфері публічних закупівель

Парламентом прийнято за основу законопроект №  3132 «Про внесення змін до Закону України “Про Антимонопольний комітет України” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення системи органів Антимонопольного комітету». Законопроектом пропонується запровадити інститут Уповноважених з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

  1. Банки будуть дистанційно ідентифікувати клієнтів

Із 28 квітня 2020 року здійснення банками ідентифікації та верифікації не вимагатиме особистої присутності клієнта – це передбачено Законом України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”. Для проведення дистанційної ідентифікації та верифікації клієнтів НБУ підготував  банкам на вибір моделі віддаленої ідентифікації та верифікації.

  1. Вихід з карантину заплановано у травні

Поетапне полегшення карантинних заходів розпочнеться в травні, повідомили в уряді. План виходу включає в себе відновлення роботи громадського транспорту, вільне відвідування зон відпочинку тощо, проте масочний режим буде тривати. Запланована також підтримка вразливих верств населення, допомога по безробіттю, підтримка малого і середнього бізнесу: зокрема, кредитні канікули, рефінансування кредитів тощо.

Читайте також свіжі статті на порталі femida.ua:
Театр починається з вішака, а відносини – з договору, або Укладаєте договір – не упускайте важливих нюансів;
Як впливатиме коронавірус на інвестиційну діяльність в Україні