Дайджест FEMIDA.UA: Правові новини для бізнесу

  1. Адаптивний карантин – бізнесу послабили обмеження

З 11 травня в Україні послаблено карантин, зокрема новації стосуються і певних видів бізнесу. Так, дозволяється робота літніх майданчиків закладів громадського харчування та робота закладів на винос (з дотриманням соціальної дистанції та обмеженням за кількістю відвідувачів); торгівля непродовольчими товарами в магазинах (зокрема в ТРЦ); робота стоматологічних клінік; робота салонів краси та перукарень.

  1. Уряд обіцяє підтримку малому бізнесу на період карантину

Уряд обіцяє стабільну підтримку мікро- і малого бізнесу в умовах обмежувальних заходів у зв’язку з пандемією COVID: пом’якшення карантинних обмежень, продовження мораторію на перевірки, пільги щодо ЄСВ, підтримка по частковому безробіттю, програми «5-7-9» та «Нові гроші».

  1. Мораторій на перевірки бізнесу продовжать 

В Україні планується продовження мораторію на перевірки бізнесу, адже українські підприємці мають зосередити свої зусилля на відновленні роботи майже наново. Продовжити мораторій можуть як мінімум на період карантину.

  1. Ринок факторингу розвиватимуть задля допомоги бізнесу

Запропоноване Нацбанком регулювання ринку факторингу передбачає: сприяти розвитку в Україні класичного торгового факторингу як інструменту доступного та швидкого фінансування та управління дебіторською заборгованістю для бізнесу; вимоги щодо прозорості та дотримання ринкової поведінки при здійсненні колекторської діяльності.

  1. Податкова роз’яснила особливості звільнення від ЄСВ на карантині 

Якщо платник уже здійснив оплату ЄСВ за  період карантину, такі суми зараховуватимуться податковими органами у рахунок майбутніх платежів, без будь-яких заяв. Разом з цим, платники ЄСВ на власний розсуд вирішують питання щодо застосування передбаченого звільнення.