ДБР викрило ексвисокопосадовця, через якого патрульні човни, необхідні для захисту країни, залишалися несправними понад пів року війни

Працівники ДБР повідомили про підозру ексвисокопосадовцю Державного агентства меліорації та рибного господарства в умисній розтраті державного майна.

Встановлено, що чиновник в обхід встановленої процедури закупівель уклав чотири угоди про сервісне обслуговування двигунів на патрульних човнах Державного агентства. Договори підписувались зі знайомим комерсантом.

Посадовець надав вказівку своєму підлеглому «розбити» угоди на суми у дрібних розмірах, щоб не підпадати під контроль електронних державних торгів.

Зловмисник навіть не став чекати виконання контракту з сервісного обслуговування двигунів. Він відразу підписав акти виконаних робіт без їх фактичного виконання.

За вказівкою посадовця на рахунок приватного товариства було перераховано 170 тис. гривень, але роботи з ремонту двигунів було виконано не більш ніж на 10%.

У підсумку патрульні човни необхідні для захисту країни простояли без ремонту понад пів року війни. У жовтні 2022 їх було відремонтовано коштом волонтерів.

Посадовець та підприємець підозрюються у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб та у видачі неправдивих офіційних документів, за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).

Санкція статей передбачає позбавленням волі на строк до 8 років.

Досудове розслідування триває.

Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.