Де в Україні можна користуватися е-паспортом?

Електронні паспорти громадян України в додатку «Дія» на законодавчому рівні прирівнюються до їх фізичних аналогів. Це стало можливим з прийняттям Закону  «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», що набув чинності 23 серпня 2021 року.

Е-паспорти доступні лише тим українцям, які мають ID-картку або біометричний закордонний паспорт. Тобто, паспорт-книжечка зразка 1994 року та небіометричні закордонні паспорти не відображаються в за стосунку «Дія».

Е-паспорт (внутрішній та закордонний) можна пред’явити замість паперового паспорта, документів про реєстраційний номер облікової картки платника податків, про місце проживання.

Для того, щоб скористатися електронним паспортом, достатньо мати з собою телефон з цифровим паспортом, який із фото пред’явити у додатку «Дія» та натиснути на нього, щоб побачити QR/штрихкод. Код можна зчитати сканером чи планшетом. У застосунок не потрібно завантажувати жодні документи, оскільки вони туди підтягуються автоматично. Е-паспорти формуються засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.

Використовувати е-паспорт можливо лише в межах України, наприклад під час подорожей залізничним або повітряним транспортом у межах України; під час медичного обслуговування чи банківських операцій (в тому числі відкриття рахунків у банках); для отримання адміністративних, готельних, телекомунікаційних, бібліотечних послуг та пошти; під час придбання товарів у магазині й для підтвердження особи на запит поліції та правоохоронних органів.

Е-паспорти не використовуються:

  • у разі перетинання державного кордону України, крім випадків необхідності підтвердження особи громадянина України при в’їзді в Україну;
  • у разі в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї;
  • у разі в’їзду, перебування, проживання або пересування у межах прикордонної смуги, виходу у територіальне море та внутрішні води України”.

За інформацією БПД