Демобілізовані військовослужбовці отримають 2 місяці відпустки та грошове забезпечення

Демобілізовані військовослужбовці зможуть отримати відпочинок тривалістю 60 робочих днів з виплатою 2-місячного грошового забезпечення за рахунок Держаного бюджету України.

Це передбачено законопроектом № 8313, прийнятим ВРУ за основу.

Крім того, у разі ухвалення відповідного Закону працівникам буде надано право на грошову компенсацію за всі не використані ними дні щорічної відпустки у разі їх призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

Також актуальним в умовах воєнного стану є положення законопроекту щодо можливості відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо така людина залучена до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури, виробництва товарів оборонного призначення або виконує мобілізаційне завдання.

Крім того, пропонується збільшити з 15 до 30 календарних днів на рік строк надання відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин.

Законопроект готується до другого читання.