День незалежності України пропонується перенести на 22 січня

Днем незалежності України пропонується вважати 22 січня та щорічно відзначати його як державне свято – такі пропозиції містяться у проекті постанови Верховної Ради № 9192, поданої нардепами на чолі з Андрієм Іллєнком.

В постанові передбачається вказати, що незалежність Української держави слід рахувати з 22 січня 1918 року – дня проголошення IV Універсалу Центральної Ради Української Народної Республіки, «яким відновлено національну державність Української нації».

Разом з тим, 24 серпня 1991 року пропонується вважати Днем відновлення незалежності України і також щорічно відзначати його як державне свято.

На думку авторів ініціативи, саме IV Універсалом ЦР УНР було встановлено національну державність української нації, а з 18 березня 1921 року по 23 серпня 1991 року територія України була окупована.

Відповідно, ті ж депутати зареєстрували законопроект № 9193 про внесення змін до Кодексу законів про працю України, яким передбачається перенесення дати святкування Дня незалежності на 22 січня, при цьому 24 серпня залишиться вихідним днем на перейменовується в День відновлення незалежності.