День/ніч: YASNO пояснює, як правильно знімати показники двозонного електролічильника

Двозонний лічильник дозволяє зменшити витрати на електроенергію до 50%. На відміну від звичайного, він фіксує не тільки обсяг використаної електроенергії, а й час її споживання. Тому власники таких лічильників сплачують лише половину вартості електроенергії, що була використана з 23:00 до 7:00. Енергопостачальна компанія YASNO пояснює: щоб навпаки не збільшити свої витрати, необхідно знати, які індекси на лічильнику означають денні та нічні показники, та не сплутати їх при передачі.

Понад 250 тисяч власників житла у столиці використовують двозонні електролічильники. В залежності від моделі та параметрів, кожне показання, яке відображається на екрані лічильника, має свій індекс. Розглянемо, які індекси означають показання за тарифами «день», а які «ніч» на прикладі трьох найпопулярніших лічильників: GAMA, NIK, MTX.

На екрані двозонного лічильника з інтервалом 10 секунд послідовно відображаються:

  • показання за тарифом «день» (з 7:00 до 23:00);
  • показання за тарифом «ніч» (з 23:00 до 7:00);
  • загальний обсяг спожитої електроенергії.

GAMA:

На лічильниках GAMA індекс «15.8.2» вказує на тариф «день», а індекс «15.8.1» – на тариф «ніч». Загальний обсяг спожитої електроенергії відображається за індексом «15.8.0».

NIK:

В залежності від типу лічильників NIK електроенергія за тарифом «день» має індекс «1.8.2»/«15.8.2»/«Т22», а за тарифом «ніч» – «1.8.1»/«15.8.1»/«Т21». Загальний обсяг: «1.8.0»/«15.8.0»/«Т2».

MTX:

На лічильниках МТХ індекс «1.8.2» вказує на тариф «день», індекс «1.8.1» – на тариф «ніч», «1.8.0» – загальний обсяг.

Саме ці показання слід передавати щомісяця у встановлені терміни. У разі, якщо обсяг спожитої електроенергії є нереально малим або аномальним великим, необхідно одразу звернутися до оператора системи розподілу. Адже саме оператор системи розподілу передаватиме обсяги в YASNO для формування рахунків.