Депутат пропонує заборонити називати дітей на честь вигаданих персонажів

Бажання батьків присвоїти дитині певне «екзотичне» ім’я не повинно порушувати законні права дитини, переконаний нардеп Володимир Мисик, який подав до парламенту законопроект № 9092 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права на визначення імені особи».

Законопроектом пропонується передбачити, що дитині не може бути дано ім’я:

– що складається з назв неживих предметів, вигаданих персонажів, географічних назв, титулів, хвороб,  абревіатур;

– що містить одночасно букви, символи та (або) цифри;

– що містить нецензурну лексику або ображає суспільну мораль.

Зазначені обмеження, згідно проекту, поширюються і на порядок зміни імені особою.

Також пропонується визначити, що рішення органів РАЦС про відмову у присвоєнні дитині імені з підстав невідповідності вказаним вимогам може бути оскаржене батьками (або одним з батьків) до органу вищого рівня або до суду.

Окрім того, даний нардеп зареєстрував законопроект № 9094  «Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо визначення прізвища дитини», яким передбачається врегулювати присвоєння дитині подвійного прізвища.

У проекті говориться, що батьки, які мають різні прізвища, можуть присвоїти дитині подвійне прізвище, утворене шляхом з’єднання їхніх прізвищ у будь-якій послідовності. Проте, якщо подвійне прізвище одного із батьків не містить прізвища другого з батьків, при визначенні подвійного прізвища дитини за його вибором дитині може бути присвоєно лише одна частина такого прізвища. Подвійне прізвище дитини може складатися не більше ніж з двох слів, з’єднаних під час написання дефісом.

Крім того, пропонується передбачити, що не допускається зміна послідовності приєднання прізвищ батька і матері один до одного при утворенні подвійних прізвищ у повнорідних братів і сестер.

Варто зазначити, що згідно чинній статті 145 Сімейного кодексу України батьки, які мають різні прізвища, можуть за обопільною згодою визначити прізвище дитини за прізвищем одного із батьків або ж як подвійне. Проте депутат пропонує чіткіше виписати дані норми, а також врегулювати певні прогалини щодо прізвищ повнорідних братів та сестер.