Депутати хочуть посилити відповідальність водіїв за спричинення шкоди здоров’ю потерпілого у ДТП

До статті 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення  пропонується внести зміни щодо посилення відповідальності водіїв транспортних засобів за спричинення шкоди здоров’ю потерпілого.

Відповідним законопроектом № 8586 передбачається встановити: порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило заподіяння потерпілому легкого тілесного ушкодження з короткочасним  розладом  здоров’я  або незначну втрату працездатності, – тягне за собою накладення штрафу від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 6 місяців до 2 років.

Автори проекту, нардепи від «Народного фронту» Сергій Драюк таФедір Бендюженко, переконані, що встановлення таких санкцій за спричинення шкоди здоров’ю потерпілого  відповідатиме  ступеню суспільної небезпеки і наслідків, а також сприятиме запобіганню вчинення нових правопорушень, збереженню життя громадян та підвищенню уваги водіїв.

Наразі в чинному законодавстві відсутнє нормативно-правове регулювання відповідальності у разі, коли порушення ПДР  учасниками дорожнього руху спричинило заподіяння потерпілому легкого тілесного ушкодження з короткочасним  розладом  здоров’я  або незначну втрату працездатності. Відповідно до статті 124 КпАП відповідальність встановлена лише за скоєння ДТП, що спричинило пошкодження майна.

На думку депутатів, ступінь суспільної небезпеки при порушенні ПДР, що призвело до заподіяння потерпілому легкого тілесного ушкодження, набагато вищий, ніж скоєння ДТП із спричиненням  тільки матеріальної шкоди.

Читайте також: Депутати вирішили посилити кримінальну відповідальність нетверезих водіїв