Депутати хочуть відновити державне регулювання цін

В парламенті зареєстровано законопроект № 8569 «Про внесення змін до Закону України «Про ціни і  ціноутворення» (щодо відновлення державного  регулювання цін на соціально значущі продукти харчування)».

Автори ініціативи, народні депутати М. Головко, А. Іллєнко та інші, у пояснювальній записці зазначають, що скасування з 1 липня 2017 року державного регулювання цін на соціально значущі продукти харчування призвели до різкого стрибка цін, тому «для уникнення подальшого зубожіння населення України» державне регулювання варто відновити.

У Законі України «Про ціни і  ціноутворення» пропонується вказати, що державне регулювання цін на соціально значущі продукти харчування здійснюється шляхом встановлення граничної торговельної надбавки (націнки), що може бути не меншою від 5 % і не більшою 15 % від відпускної ціни виробника соціально значущих продуктів харчування.

Перелік соціально значущих продуктів харчування, стосовно яких здійснюється державне регулювання, передбачається закріпити в спеціальному додатку до закону. До них, зокрема, відносяться:
-Борошно пшеничне вищого сорту;
– Хліб, хлібобулочні вироби з борошна пшеничного та житнього простої рецептури;
– Макаронні вироби;
– Крупи, рис;
– Яловичина, крім безкісткового м’яса;
– Свинина крім безкісткового м’яса;
– М’ясо птиці, курятина;
– Ковбаса варена;
– Молоко коров’яче, масло вершкове;
– Сир кисломолочний;
– Яйця курячі;
– Олія соняшникова;
– Цукор;
– Овочі.