Депутати хочуть заборонити виробництво хутра в Україні

Законопроект № 10019 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення правового регулювання хутрового виробництва в Україні» подано до Верховної Ради великою групою нардепів з метою забезпечення належного законодавчого регулювання діяльності у сфері хутрового виробництва, захисту навколишнього природного середовища від шкідливого впливу діяльності відповідних підприємств.

Зокрема, пропонується віднести підприємницьку діяльність з розведення, вирощування, утримання хутрових тварин до видів діяльності, що підлягають ліцензуванню.

Також надається визначення хутрових тварин, якими пропонується визнавати кролів та будь-яких непродуктивних тварин, які розводяться, вирощуються, утримуються з метою виробництва хутра та не призначені для споживання людиною.

Передбачається встановлення з 1 січня 2025 року заборони на здійснення підприємницької діяльності з розведення, вирощування та утримання хутрових тварин,  а також визначається кримінальна відповідальність за здійснення відповідної діяльності.

На час перехідного періоду визначаються: правила утримання тварин, що виключають жорстокість і  повинні  задовольняти  їх  природні потреби в активності; певний порядок оцінки впливу на довкілля потужностей для вирощування хутрових тварин.