Депутати хочуть зобов’язати Кабмін запровадити Е-лікарняні з 1 лютого 2021 року

В парламенті підготували постанову про заходи щодо запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності», яку планується розглянути на наступному тижні.

У постанові містяться рекомендації Кабінету Міністрів запровадити Електронний реєстр листків непрацездатності з 1 лютого 2021 року.

Під час обговорення в Комітеті з питань соцполітики наголосили, що електронний лікарняний листок має стати запобіжником для витрат з Фонду соціального страхування на фальсифіковані лікарняні, а також ті, які виписуються заднім числом. Цей механізм мав би бути запроваджений ще 5-7 років тому, “оскільки через існуючу систему витікає багато грошей, які могли б піти на допомогу громадянам”.

Раніше у Мінцифри повідомляли, що хочуть запровадити Е-лікарняні з 2021 року, але до оптичного інтернету все не підключено 37% лікарень України.

Електронні лікарняні дублювати в паперовому вигляді не потрібно. Це форма в онлайн-системі, заповнення якої займатиме кілька хвилин, після чого підписаний електронним підписом документ автоматично надсилатиметься до держорганів для виплат.