Депутати попередньо схвалили криміналізацію експорту товарів протиепідемічного призначення

Парламентом прийнято за основу законопроект № 3271 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо криміналізації вивезення (пересилання) через митний кордон України товарів протиепідемічного призначення».

Законопроект спрямований на запобігання незаконному вивезенню (пересиланню) через митний кордон України товарів протиепідемічного призначення, експорт яких підлягає ліцензуванню.

Заплановано встановити кримінальну відповідальність за вивезення (пересилання) у значному або великому розмірах через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю товарів протиепідемічного призначення, експорт яких підлягає ліцензуванню, або вивезення (пересилання) яких громадянами за межі митної території України не допускається.

За незаконний експорт таких товарів у значних розмірах (якщо їх вартість у 200 і більше разів перевищуватиме НМДГ) законопроект передбачає штраф 8 – 20 тисяч НМДГ або позбавлення волі на строк до 3 років.

Штрафом 20 – 25 тисяч НМДГ або позбавленням волі на 3 – 6 років каратимуться особи, які вчинять порушення повторно, групи осіб за попередньою змовою, службові особи з використанням службового становища, раніше судимі за обговорюваний злочин. Таке ж покарання отримають особи за переміщення товарів у великому розмірі, вартість яких у 800 і більше разів перевищує НМДГ.