Депутати пропонують оскаржувати мирові угоди в касаційному порядку

До Верховної Ради подано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права касаційного оскарження мирових угод та заяв про примирення сторін» (№ 9013 від 13.02.2023 р.).

Як зазначають автори законопроекту, цивільне та господарське судочинство в Україні гарантує можливість сторонам у разі досягнення домовленості припинити спір шляхом укладення мирової угоди, а адміністративне судочинство – заяви про примирення сторін.

Також сторонам надане право оскаржувати в апеляційній інстанції ухвалу суду щодо затвердження мирової угоди, заяви про примирення сторін.

Проте законодавство прямо не містить норм щодо права сторін на оскарження в касаційному порядку ухвал суду першої та апеляційної інстанції про затвердження мирової угоди, про відмову у затвердженні мирової угоди, заяви про примирення сторін та про відмову у затвердженні заяви про примирення сторін.

Таким чином законопроект спрямований на надання учасникам спору гарантованого права касаційного оскарження ухвал суду першої та апеляційної інстанції про затвердження мирової угоди, про відмову у затвердженні мирової угоди, заяви про примирення сторін та про відмову у затвердженні заяви про примирення сторін.