Депутати пропонують законодавчі зміни для здешевлення імпортного одягу

У парламент внесено законодавчу ініціативу щодо спрощення процедури ввезення та вивезення з митної території України брендового одягу для вільного обігу, а також здешевлення вартості одягу імпортного виробництва.

Крім того, заплановане зниження вартості імпортної сировини (пряжа, нитки, тканини тощо) та збільшення за рахунок цього виробництва товарів з доданою вартістю (тканини, одяг), і як результат – здешевлення кінцевої вартості готової текстильної продукції вітчизняного виробництва.

Відповідний законопроект № 9018 пропонує внесення змін статті 397 Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів.

Пропонується доповнити ст. 397 МК ще однією групою товарів, до яких не застосовуються санкції із заборони на ввезення на митну територію України, зокрема, щодо брендових товарів, які введені в цивільний оборот на території будь-якої держави за згодою власника такого бренду.

До Закону України «Про охорону прав на знак для товарів і послуг» передбачено внести зміни, якими дозволити купувати брендові товари за кордоном з метою їх подальшого продажу на території України за згодою власників таких брендів за умови, якщо не будуть змінені та не погіршені якісні характеристики цих товарів після їх введення в цивільний оборот.

Також проектом пропонується знизити пільгові ставки мита на текстильні матеріали та текстильні вироби до 0% – шляхом внесення відповідних змін до Закону України «Про Митний тариф України».

Очікується, що прийняття законопроекту дозволить здешевити одяг та текстильні матеріали, тим самим створити умови споживачеві для більш широкого та різноманітного вибору якісного одягу українського та закордонного виробництва.