Депутати скасували державне регулювання цін на цукор

Парламентом 4 вересня прийнято Закон України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру» (урядовий законопроект).

Визнано таким, що втратив чинність, Закон України «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру».

Прикінцевими положеннями ухваленого Закону передбачено у частині першій статті 5 Закону України «Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції» виключити слова «крім обов’язкових мінімальних цін на реалізацію (продаж) цукрових буряків для виробництва цукру квоти «А» та квоти «В» і цукру квоти «А», які визначаються відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру».

Тобто, скасовується квота «А», якою регулювався максимальний обсяг поставки заводами цукру на внутрішній ринок і мінімальні ціни, нижче яких продавати цукор заборонено. Ціни щорічно встановлювало Мінагрополітики, а квоту розподіляла Асоціація «Укрцукор».

В Міністерстві аграрної політики зазначили, що сьогодні державне регулювання цукрової галузі не лише втратило свою актуальність, а й стало певною перепоною для розвитку. Тому прийняття «цукрового» закону є важливим як для виробників цукру, так і для споживачів.

Експерти прогнозують, що тепер цукор може подешевшати.