Депутати вирішили захистити карпатські ліси

Захистити Карпатський регіон від повеней, зсувів, лавин, а також сприяти боротьбі з корупцією в сфері охорони лісів, покликаний законопроект № 6749 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону)», який прийнято за основу на початку квітня.

Заплановано внести зміни до Закону України «Про природно-заповідний фонд», а саме – заборонити проведення рубок головного користування у національних природних парках, заказниках. Також законопроект вносить зміни до Закону України «Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону» – слово «мораторій» в даному Законі замінюється на повну «заборону», тобто, принципово змінюється підхід до охорони карпатських лісів. В результаті стане можливим проводити лише вибіркові рубки для формування та оздоровлення відповідних лісів.

Нагадаємо, що 10-річний мораторій на проведення суцільних рубок в ялицево-букових деревостанах на стрімких схилах в Карпатському регіоні перестав діяти ще у 2011 році. Така ситуація погіршила охорону лісів та є вкрай небезпечною для довкілля, природні ліси Карпат масово знищуються. Прийняття вищевказаних законодавчих змін дозволить уникнути ситуацій, коли під виглядом проведення санітарних рубок суцільним методом вирубується значна частина ялице-букових деревостанів.