Депутати запропонували ухвалити новий закон про Київ

Після святкових вихідних, у які відзначався День Києва, група народних депутатів внесла до парламенту законопроект № 8420 «Про столицю України – місто Київ». Очікується, що прийняття нового закону чітко врегулює спеціальний статус столиці та розмежує повноваження органів місцевого самоврядування і органів виконавчої влади в місті.

Проектом комплексно врегульовано питання щодо правового статусу міста Києва та особливостей місцевого самоврядування. Передусім, вказано, що спеціальний статус Києва полягає у здійсненні ним функцій міста, регіону та столиці.

Пропонується встановити, що місцеве самоврядування в місті Києві здійснюється  виборною територіальною громадою Київською міською радою та її виконавчим органом – Адміністрацією міста Києва, яку очолює виборний територіальною громадою Київський міський голова; також створюються виборні районні ради – як органи, найбільш наближені до громади міста Києва. Розділено посади Київського  міського голови, голови Київміськради та голови КМДА.

Норми законопроекту стосуються і бюджетних питань (розділено міський бюджет, регіональний бюджет, районні бюджети), встановлено загальні засади співпраці територіальної громади міста Києва з іншими територіальними громадами і т.д.

Автори переконують, що таким чином вдасться відновити цілісну систему місцевого самоврядування в Києві, чому посприяє і повернення до найнижчої ланки місцевого самоврядування – районних в місті Києві рад, та, відповідно, ліквідація неефективних, керованих з центру, районних державних адміністрацій.

Відповідно, в разі прийняття нового законодавчого акту, Закон України «Про столицю України – місто-герой Київ» (від 1999 року) втратить чинність з моменту оголошення початку виборчого процесу наступних чергових місцевих виборів.