Дерегуляційні рішення уряду: які зміни прийнято для бізнесу?

Кабінет Міністрів України 18 липня ухвалив низку рішень на користь бізнесу. Рішення стосуються доступу до телекомунікаційних мереж, роботи Державного земельного кадастру, скасування неактуальних актів, які створюють зайвий тиск на бізнес.

Удосконалення роботи Держземкадастру

Створено умови для зменшення кількості відмов у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру через удосконалення механізму надання адміністративних послуг у цій сфері.

Відповідне рішення передбачає:
– деталізацію підстав для відмови у внесенні відомостей до ДЗК;
– впровадження попередньої перевірки необхідних для цього електронних документів;
– онлайн-моніторинг стану опрацювання всіх видів заяв до ДЗК.

В результаті очікується зменшення кількості відмов на 100 тисяч (до 2% від загальної кількості у рік), а також економія коштів на суму 56,6 млн грн суб’єктами господарської діяльності у рік.

Зміни для іноземних юросіб-роботодавців

Скасовано дискримінаційну норму щодо заборони на внесення записів і зберігання трудових книжок своїх працівників іноземними юридичними особами на території України. Відповідна норма прямо суперечила Господарському кодексу України, згідно з яким іноземні юридичні особи на території України прирівнюються у своїх правах і юридичному статусі із українськими.

Скасування такого обов’язку дасть змогу іноземним юридичним особам самостійно вносити відмітки до трудових книжок своїх працівників, що гармонізує Інструкцію про порядок ведення трудових книжок працівників із ГК України, а сприятиме безперешкодному виконанню представництвами іноземних ЮО своїх обов’язків відповідно до Кодексу законів про працю.

Також це зменшить надмірний і нічим не виправданий регуляторний тиск на бізнес, пов’язаний із необхідністю витрачати час і кошти на внесення відміток до трудових книжок Генеральною дирекцією з обслуговування іноземних представництв.

Спрощення порядку працевлаштування іноземців

Урядом спрощено процедуру працевлаштування іноземців. Наразі для отримання посвідки співробітники Державної міграційної служби вимагають від іноземців після отримання дозволу виїхати та повернутися до України. При цьому такий виїзд/в’їзд може бути здійснено через територію будь-якої країни та не передбачає отримання жодних додаткових документів.

Відповідне рішення передбачає скасування можливості відмови у оформленні посвідки на проживання на підставі того, що дата в’їзду в Україну передує даті отримання дозволу на працевлаштування.

Очікуваний результат таких змін – відкритість України для висококваліфікованих іноземних фахівців, а також зменшення навантаження на ДМС.

Спрощення доступу до інфраструктури для операторів телекомунікацій

Відповідне рішення спрощує процедури розміщення технічних засобів телекомунікацій на об’єктах електроенергетики, доступ до інфраструктури об’єкта транспорту, а також затверджує правила надання доступу до інфраструктури об’єкта будівництва.

Рішення ухвалене, оскільки попередні умови надання доступу до елементів інфраструктури були  дискримінаційні та непрозорі, а також стримували  розвиток ринку телекомунікацій в Україні.

Скасування неактуальних актів

Уряд скасував низку вже неактуальних актів різних органів центральної виконавчої влади, що не відповідають чинному законодавству. Це дасть змогу зменшити регуляторний тиск на бізнес та зменшити можливості для зловживань з боку представників органів державного влади, поліпшити інвестиційний клімат та покращення умов ведення бізнесу в Україні, привести регуляторне поле у відповідність до вимог законів України.

Детальніше про прийняті зміни стане відомо після публікації відповідних рішень КМУ.