Держава підтримає великі інвестиційні проекти

ВРУ прийнято за основу законопроект № 3761 «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проєкти зі значними інвестиціями».

Передбачається:

  • звільнення (до 1 січня 2035 року) від оподаткування ПДВ операцій з ввезення на митну територію України товарів у митному режимі імпорту (пп. 15 п. 4 р. XXI МКУ). Перелік та обсяги таких товарів із визначенням їх кодів згідно з УКТ ЗЕД затверджуються КМУ разом із укладенням спеціального інвестиційного договору;
  • звільнення від оподаткування податком на прибуток підприємств підприємств-інвесторів зі значними інвестиціями протягом 5 послідовних років з дати подання заяви, але не раніше дати подання такої заяви та дати введення в експлуатацію об’єкта, побудованого (щодо якого здійснено реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт) в рамках реалізації інвестиційного проекту;
  • до 1 січня 2035 року ОМС можуть за земельні ділянки, що використовуються в рамках реалізації інвестиційних проектів зі значними інвестиціями, встановлювати ставки земельного податку та орендну плату за землі державної та комунальної власності в меншому розмірі, звільняти від сплати земельного податку.

Також прийнято за основу законопроект № 3762 про внесення змін Прикінцевих та перехідних положень Митного кодексу України.

Пропонується з 1 січня 2021 року до 1 січня 2035 року (але не більше строку та обсягу надання державної підтримки, визначених у спеціальному інвестиційному договорі) звільнити від оподаткування ввізним митом устаткування (обладнання), що ввозитиметься на митну територію України інвестором для реалізації інвестиційного проекту зі значними інвестиціями в рамках виконання спеціального інвестиційного договору. При цьому таке устаткування (обладнання) повинно бути новим і виготовленим не раніше ніж за 3 роки до дати реєстрації інвестиційного проекту зі значними інвестиціями.