Державних та приватних експертів зрівняють у повноваженнях

Міністерство юстиції України готує зміни до Закону «Про судову експертизу». Основна концепція – курс на зрівняння повноважень державних експертних установ та приватних експертів.

Як розповів заступник Міністра юстиції Андрій Гайченко, «сучасний вектор розвитку полягає у створенні конкуренції і появі нової якості приватних експертних установ. Бо сьогодні, на жаль, багато приватних експертів працюють фактично у себе вдома, і питання збереження ними інформації та об’єктів дослідження викликає тривогу. Таким чином, одночасно із розширенням повноважень приватних експертів необхідно виставляти необхідні вимоги до їхньої діяльності, заходів безпеки, до створення інших необхідних умов для зберігання і роботи з речовими доказами».

Не менш важливим питанням, яке має вирішити законопроект, є професійне самоврядування судових експертів. Але «допоки Мін’юст є державним регулятором у сфері проведення судових експертиз, фінальне рішення має бути все ж таки не за спільнотою, а за регулятором», зазначив заступник Міністра.