Державний аграрний реєстр: у фокусі чергового пілоту – земля

Активна фаза другого пілотного впровадження Державного аграрного реєстру (ДАР) розпочнеться 2.09.2020 та охопить 53 ОТГ у всіх областях України. Проект реалізується Мінеекономіки у координації з Держгеокадастром, Міністерством юстиції та за сприяння міжнародних партнерів.

На період пілоту працівники обраних ОТГ стануть операторами ДАР і консультуватимуть фермерів з питань роботи реєстру, допомагатимуть реєструватися тим аграріям, які не мають комп’ютера або доступу до мережі Інтернет.

Особлива увага під час пілотного впровадження приділятиметься процесу опрацювання заявок на виправлення помилок щодо земельних ділянок у Державному земельному кадастрі. Участь у другому пілотному впровадженні ДАР дозволить власникам земельних ділянок перевірити коректність даних на землю, виявити помилки в реєстрах і подати заявки на їх виправлення, а також перевірити відповідність даних про майнові права на землю.

Зареєструватися у ДАР можна усім виробникам сільськогосподарської продукції незалежно від форми господарювання, за посиланням www.ar.gov.ua . Реєстрація та користування безкоштовні, верифікація агровиробника відбувається за допомогою BankID або КЕП.

Перше пілотне впровадження ДАР відбувалося у лютому цього року в окремих ОТГ Київської, Черкаської, Одеської, Львівської, Волинської та Миколаївської областей. Активна фаза другого пілотного впровадження відбуватиметься у дві черги, кожна з яких триватиме 4 тижні. Перша черга розпочинається 2 вересня 2020 року в 17 ОТГ на території Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської і Херсонської областей і триватиме до 30 вересня. Друга черга розпочинається 16 вересня 2020 року в 36 ОТГ на території Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської областей, і триватиме до 14 жовтня.