Держгеокадастр припинить повертати землевпорядну документацію на доопрацювання з формальних причин

Необхідно припинити практику повернення Держгеокадастром землевпорядної документації на доопрацювання з формальних причин під час проведення державної експертизи землевпорядної документації.

На цьому наголосив голова Держгеокадастру та надав структурним підрозділам низку доручень щодо підвищення якості послуг.

За його словами, державна експертиза землевпорядної документації – це той напрямок діяльності Держгеокадастру, який викликає чи не найбільше нарікань у представників професійної спільноти. Аналіз статистичних показників свідчить, що невиправдано великий відсоток об’єктів експертизи повертається на доопрацювання, причому робиться це зазвичай із суто формальних підстав: наявність орфографічних помилок, недоліків у оформленні окремих документів тощо.

У підписаному очільником Держгеокадастру листі звертається увага на неприпустимість такої практики і наголошується, що вона не відповідає положенням частини другої статті 2 КАС, яка вимагає від суб’єктів владних повноважень діяти не лише відповідно до букви закону, але також використовувати свої повноваження з тією метою, з якою ці повноваження надано, і діяти пропорційно.

З метою контролю виконання наданих доручень щомісяця буде аналізуватися статистика результатів розгляду звернень, і у разі виявлення «аномалій» – наприклад, невиправдано великого відсотка повернення документації на доопрацювання, – будуть з’ясовуватися причини цього. Якщо будуть виявлені порушення закону, винні будуть притягатися до відповідальності.

Держгеокадастр запровадив електронну послугу – «Замовлення проведення державної експертизи землевпорядної документації, яка підлягає державній експертизі».