Держпраці інспектує роботодавців у сфері торгівлі

З початку лютого розпочалась інсекційна кампанія Держпраці – впродовж 10 робочих днів, планується перевірити не менше 3 тисяч роботодавців у сфері торгівлі. Під час інспекції у полі зору будуть роботодавці, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці або ті, хто на час інформаційних заходів мали незадекларованих працівників і не оформили з ними відносини належним чином.

Відповідно до чинного законодавства інспектор праці може прийти до будь-якого роботодавця в будь-який день та час з метою і перевірити оформлення трудових відносин.

Для виявлення незадекларованих працівників інспектор може безперешкодно проходити до виробничих, службових та адміністративних приміщень роботодавців, знайомитися з документами, ведення яких передбачено законодавством про працю, спілкуватися з працівниками та представниками роботодавця, ставити їм питання та отримувати пояснення.

При виявлені незадекларованих працівників одразу буде відбуватися притягнення до відповідальності.

Відповідно до статті 265 КЗпП, за порушення законодавства про працю встановлено фінансові санкції 1-30 МЗП (4723 – 141 690 грн). Розмір санкції за порушення законодавства про працю (незадекларований працівник, факт підміни трудового договору цивільно-правовим/договором про стажування, виплати заробітної плати в конверті, виплати винагороди працівнику без нарахування/сплати ЄСВ та податків, фактичного використання праці працівника повний день, при оформленні його на неповний робочий день) складає 10 МЗП (47 230 грн). Вчинення такого порушення повторно протягом двох років обійдеться роботодавцеві вже у 30 МЗП за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення (141 690 грн).