Дія.City запустять на початку 2022 року

На початку 2022 року запрацює Дія.City — один із найкращих правових та податкових режимів для IT-бізнесу. Українські та міжнародні IT-компанії зможуть подавати заявки, ставати резидентами Дія.Сity та сплачувати податки за цією податковою системою.

В основі Дія.City декілька законів: рамковий та податковий. Вони вже ухвалені Верховною Радою та підписані Президентом. Наразі команда проекту працює над розробкою підзаконних актів, після їх ухвалення буде запущено сервіс для подачі заявки на вступ. В Мінцифри обіцяють, що процес буде максимально зручним для всіх учасників.

Очікується, що завдяки Дія.City темпи росту ІТ-сектора можуть подвоїтися до 40–50% на рік. Доходи галузі матимуть потенціал зрости з $6 млрд до $16,5–17 млрд. Частка ІТ-галузі в структурі ВВП країни може збільшитися з 4% до 10%, що формуватиме базис для більш стрімкого переходу до інноваційної, цифрової економіки. Кількість робочих місць може збільшитися до 450 тисяч вже до 2025 року.

У межах спецрежиму діятимуть податкові ставки, що в 5 разів нижчі, порівнюючи із загальною системою оподаткування.

Саме в Дія.City буде вперше запроваджено податок на виведений капітал. Це буде пілотний проект впровадження ПнВК в Україні. Резиденти Дія City матимуть можливість обирати між податком на прибуток (18%) і ПнВК (9%).

Поряд із традиційними формами співпраці між ІТ-компаніями та ІТ-спеціалістами вводяться гіг-контракти, які фактично дають гнучкість співпраці та аналогічне податкове навантаження. Щодо оподаткування доходів працівників та гіг-спеціалістів, то діятимуть такі ставки: ПДФО — 5%, ЄСВ — 22% від мінімальної зарплати, військовий збір — 1,5%. Закріплено 3-річний перехідний період із ФОП на гіг-контракти/трудові контракти.