Діє експериментальний порядок присвоєння адрес об’єктам нерухомого майна

З 1 липня 2019 року діє новий прозорий порядок присвоєння поштових адрес об’єктам будівництва та нерухомого майна.

Новий порядок передбачає можливість присвоєння адрес за єдиними процедурами та на безоплатній основі:

– під час отримання будівельного паспорта забудови земельної ділянки або містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки;

– після отримання документа, що надає право на виконання будівельних робіт;

– після прийняття об’єкта в експлуатацію.

Раніше наданням поштових адрес об’єктам будівництва займалися органи місцевої влади на власний розсуд, не було чіткої процедури присвоєння адрес, що сприяло корупційним зловживанням та гальмуванню ведення бізнесу.

Тепер отримати адресу об’єкта будівництва та нерухомого майна можна буде за 5 робочих днів (до цього цей термін становив в середньому 30 днів та більше).

Присвоєння адреси здійснюватимуть відповідні органи місцевої влади – виконкоми сільської, селищної, міської ради, районні у місті Києві державні адміністрації, районні та обласні державні адміністрації.

Мінрегіон підготував наказ щодо затвердження порядку визначення реквізитів адреси об’єктів будівництва та об’єктів нерухомого майна і зараз він проходить останні погодження.

Експериментальний порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна діятиме з 1 липня 2019 року до 31 грудня 2020 року. По завершенні експерименту Мінрегіон має підготувати аналітику щодо його реалізації для остаточного затвердження рішення на законодавчому рівні.