Діють зміни до порядку блокування ПН/РК

Постановою КМУ від 28.07.2021 №774 внесено зміни до п. 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Зміни стосуються формули для визначення загального податкового навантаження (D= S/T, а саме показника T)

Постанову № 774 опубліковано в “Урядовому кур’єрі” № 149 від 04.08.2021 – відповідно, зміни діють з цієї дати.

Нагадаємо, що у Порядку прописані критерії здійснення автоматизованого моніторингу відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків. Так, автоматизований моніторинг відбувається, якщо значення показника D, розрахованого згідно з п. 3 Порядку №1165, становить понад 0,05. Показник D розраховується за формулою D= S/T:

  • S – загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, сум ЄСВ та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, платником податку та його відокремленими підрозділами;
  • T – загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в ПН/РК, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування.

Саме в показник Т внесені зміни. Замість згадки про ставки ПДВ 0, 20 та 7 % буде прописано ставки за ст. 193.

Пов’язано це з появою ставки 14% на окремі операції зі сільгосппродукцією.