Для аграріїв запровадять новий механізм страхування

Уряд розробив законопроект, яким пропонується новий інструмент підтримки аграріїв – агрострахування.

Законопроектом визначається механізм надання держпідтримки, учасники ринку, об’єкти страхування, страхові продукти, страхові ризики, страхові випадки, вимоги до договорів.

Передбачається скасувати положення щодо страхування с/г продукції через Аграрний страховий пул, який не був прозорим фільтром для професійного та відкритого відбору страховиків. Натомість законопроект висуває чіткі вимоги до страхових компаній та контроль за ними, забезпечує прозорість та транспарентність.

Робота над документом велась у співпраці Мінекономіки з НБУ, учасниками аграрного та страхового ринків, представниками профільних асоціацій та міжнародними експертами. Очікується, що такий закон сприятиме розвитку не лише  агросектору, але і економіки в цілому.

Для аграрного виробництва характерні низька оборотність коштів та високі ризики, мають суттєвий вплив і природні фактори, – це зумовлює потребу у страхуванні с/г продукції. Страхування та управління ризиками є одним із засобів, що дозволяє мінімізувати негативні наслідки від непередбачених подій у сільському господарстві.

Ринок  агрострахування діє практично в кожній країні світі, для України ефективне впровадження такого механізму є актуальним і довгоочікуваним.