Для мобілізованих можуть встановити мінімальний термін підготовки перед відправленням на фронт

Законопроектом № 9050 пропонується запровадити мінімальний термін підготовки для мобілізованих, які не служили в армії, а також окреме обмеження для тих, хто давно служив в армії та потребує оновлення знань та навичок.

Відповідно до законопроекту, мобілізовані, які не мали досвіду проходження військової служби або навчальних зборів за відповідним військово-обліковим фахом, можуть бути направлені до зони бойових дій та допущені до виконання бойових завдань після не менш як 3-місячної підготовки (скоріше – лише за добровільною письмовою згодою мобілізованого).

Мобілізовані, які протягом останніх 5 років до мобілізації не мали досвіду проходження військової служби або навчальних зборів за фахом, можуть бути направлені до зони бойових дій та допущені до виконання бойових завдань після не менше 1 місяця підготовки.

Законопроект передано на розгляд профільному комітету ВР.

Зауважимо, що приводом для подання такого законопроекту став випадок, коли мешканцю Тернополя вручили повістку на вулиці, майже одразу він потрапив у зону бойових дій, хоча не мав досвіду, та загинув.