Для промислових підприємств запроваджують моніторинг викидів «на трубі»

КМУ затвердив Порядок запровадження автоматизованих систем контролю викидів забруднюючих речовин.

Документ передбачає обов’язок для підприємств встановити системи моніторингу на своїх установках. За їх допомогою підприємства мають проводити відповідні вимірювання, а отримані дані про викиди від роботи власного обладнання передавати до Міндовкілля.

Порядком передбачено обов’язок встановлювати АСК лише на нове обладнання. Тобто, на вже діюче устаткування ця вимога не поширюється.

Бізнес матиме час підготуватися до нововведень, адже Порядком передбачено, що встановити АСК необхідно упродовж 5 років після припинення або скасування дії воєнного стану в Україні.

«Моніторинг на трубі – рішення, на яке довго чекала екоспільнота. Це важливий крок на шляху до євроінтеграції, зменшення промислового забруднення, а також доступу громадян до екологічної інформації та цифрової взаємодії, – прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. – У результаті кожен бачитиме, як те чи інше підприємство впливає на стан атмосферного повітря, чи достатні та ефективні його заходи по скороченню викидів, чи дотримується бізнес умов дозволів на викиди, а також наскільки ефективною є державна політика у цій сфері і що потрібно відкоригувати».