Для реєстрації бізнесу потрібна буде лише одна електронна заява

Для реєстрації  бізнесу за найбільш масовими видами економічної діяльності потрібно буде подати лише одну електронну заяву.

Такі можливості відкриває Закон “Про особливості надання електронних публічних послуг”, прийнятий ВРУ 15 липня.

Наприклад, якщо раніше для відкриття перукарні потрібно було відвідати багато органів влади та отримати 18 дозвільних документів, то тепер буде достатньо подати 1 електронну заяву, яка запустить ланцюжок автоматизованих процесів. У результаті підприємець  отримає готовий пакет документів, не витрачаючи зайвий час та ресурси.

Також зпроваджується експериментальний урядовий проект Е-дозвіл.

На сьогодні в Україні дуже ускладнена робота з ліцензійними реєстрами – значна їх частина залишається досі на папері  або у вигляді файлів різних несумісних електронних форматів. Проект передбачає  цифровізацію всіх дозвільно-ліцензійних реєстрів та  створення єдиного зручного для бізнесу електронного інтерфейсу на порталі Дія, через який можна подавати заявки та отримати всю дозвільну документацію.

Нещодавно фахівці Мінекономіки і Держпраці вже оцифрували спільно найпопулярнішу послугу Держпраці:  реєстрацію декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам охорони праці. Наступний крок – дозвіл на виконання небезпечних робіт та дозвіл на використання важких машин та механізмів.

Очікується, що автоматизація державних послуг та реформа дозвільної системи матиме позитивний вплив на бізнес-клімат в Україні, дозволить зберегти час та ресурси підприємців, а також забезпечує абсолютну прозорість для суспільства.