Для розвитку інновацій в промисловості запропоновані зміни до Господарського кодексу

Господарський кодекс України можуть доповнити нормами, спрямованими на стимулювання розвитку інноваційних технологій в промисловості. Відповідний законопроект № 8411 нещодавно зареєстровано у Верховній Раді народними депутатами на чолі з Ігорем Котвіцьким.

Законопроектом пропонується вдосконалити організаційно-правові засади реалізації інноваційної політики в промисловості, що в подальшому дозволить ефективніше застосовувати положення ГК разом з нормами чинного законодавства та положеннями підзаконних нормативно-правових актів суб’єктами реалізації економічної політики.

Зокрема, у статті 10 ГК пропонується доповнити структурно-галузеву економічну політику держави самостійним різновидом економічної політики – оборонно-промисловою політикою. Автори проекту вважають, що виділення такої політики на рівні кодексу фактично закріплює вже наявний підхід з боку держави до ОПК як до особливого сектору економіки з окремим правовим режимом суб’єктів господарювання.

Ще одна новела ГК та окремий напрям економічної політики – інноваційна політика. Така норма має поліпшити розвиток відповідної інфраструктури, де створюватимуться та циркулюватимуть інновації.

В контексті зовнішньоекономічної політики держави пропонується виділити стимулювання експорту та балансування імпорту. А засади екологічної політики планується доповнити положеннями щодо досягнення стійкого розвитку (sustainable development – одна з цілей ООН у ХХІ столітті), впровадження ресурсозберігаючих та екологічних технологій. Мета – стимулювати появу в промисловості нових «зелених» технологій.

Очікується, що прийняття законопроекту «Про внесення змін до Господарського кодексу України щодо стимулювання розвитку інноваційних технологій в промисловості» забезпечить більш ефективне правозастосування відповідальними суб’єктами владних повноважень та поступове зростання економіки країни.