Для страхових посередників оновлено вимоги щодо діяльності

НБУ запровадив оновлені вимоги щодо реєстрації та діяльності страхових посередників – затвердив Положення про реєстрацію страхових та перестрахових брокерів та умови провадження посередницької діяльності у сфері страхування та вніс зміни до низки документів.

Передбачено наступні зміни:

  1. Визначено Перелік посередницьких послуг у страхуванні та перестрахуванні, унормовано види послуг (робіт) страхових та перестрахових брокерів.
  2. Встановлено вимоги до професійної придатності керівників брокерів-резидентів та лібералізовано підходи щодо навчання та підвищення кваліфікації таких осіб. Зокрема, проходження навчання за встановленою програмою відтепер не обмежується вузьким колом суб’єктів освітніх послуг.
  3. Визначено порядок реєстрації брокерів-резидентів та припинення здійснення посередницької діяльності у сфері страхування (перестрахування) та уніфіковано процедури й форми подання документів для таких осіб.
  4. Правила складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до НБУ не розповсюджуються на страхових та перестрахових брокерів.
  5. Визначено порядок та вимоги здійснення посередницької діяльності з укладання договорів страхування (перестрахування) зі страховиками-нерезидентами.

Вимоги щодо здійснення посередницької діяльності брокерами-нерезидентами за заявницьким принципом залишилися незмінними.

Відповідна постанова НБУ від 30 червня 2022 року № 135 діє з 5 липня 2022 року.